Ponožky Josef Lada

Vítej v naší nové oficiální kolekci, která je kompletně inspirovaná tvorbou Josefa Lady. Do kvalitní česané bavlny jsme vypletli legendární vzory, které byly inspirovány tvorbou malíře Josefa Lady. 

Procházej naší kolekcí, kde je propletená Ladovská zima, která Tě zahřeje. Kocour Mikeš na cestách, od teď už jen s Tebou. Švejk a rybář, který si vždy najde druhou ponožky do páru.

 

5 položek celkem

 

Josef Lada byl významný český malíř, ilustrátor, spisovatel a scénograf. Narodil se 17. 12. 1887 v Hrusicích a zemřel 14. 12. 1957 v Praze. Je považován za jednoho z našich největších výtvarných umělců, za zakladatele českého komiksu a moderní české pohádky.

Josef Lada je nejvíce známý pro své malby a ilustrace, které byly často inspirovány folklórem a českou krajinou. Jeho díla jsou plná pohádkových a poetických motivů, které často zachycovala idylický venkov a přírodní krásy. Maloval také portréty a scény z každodenního života.

Kromě malby se věnoval také knižní ilustraci a některé jeho nejslavnější ilustrace najdeme v dílech známých českých spisovatelů, jako byl Karel Jaromír Erben a Božena Němcová.

Josef Lady svým uměním ovlivnil českou kulturu a jeho díla jsou stále oblíbená a uznávaná jak v České republice, tak i po celém světě. Jeho tvorba zanechala trvalý otisk v českém výtvarném dědictví. Je nám tak velkou ctí, tvořit ponožky se vzory tak významného umělce.

doručení zdarma
Blesková doprava zdarma
při objednávce nad 1400,-
Kvalitní česaná bavlna
Kvalitní ponožky
z česané bavlny
Vyrobeno v srdci Slovácka
Vyrobeno s láskou
v srdci Slovácka
výdejní místa
Více než 5000
výdejních míst